Новгородківська районна рада
Новгородківський район, Кіровоградська область

Звернення голови районної ради Олександра Горбенка з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору

Переглядів: 198

         

          Майже кожна нація на Землі в своїй історії мала трагічні періоди, коли від хвороб, воєн, епідемій та природних катаклізмів гинули тисячі або навіть мільйони людей. Голодомор 1932-33 років став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства. Голодомор – не історична минувшина, а глибока демографічна і духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам'ять його очевидців і сучасне покоління.

        В останню суботу листопада вся Україна у жалобі схиляє голову перед нашими співвітчизниками – жертвами Голодомору. Ми згадуємо приховану історичну правду, що пролягла чорною трагічною стрічкою через долю українського народу. Хай день вшанування світлої пам’яті жертв Голодомору в Україні стане актом поминальним, актом покаяння і перестороги для громадян нашої держави, для всіх людей доброї волі і чистої совісті. Наш найсвятіший обов’язок – зберегти пам'ять про всіх, хто не дожив, недолюбив, пам'ять про живих і ненароджених. А ще ми маємо чітко зрозуміти, що головною, неперехідною цінністю для нас є власна держава, що здобуття Україною незалежності та демократичний шлях, який ми обрали, є надійною гарантією того, що це ніколи не повториться.

          На знак вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору у суботу, 25 листопада 2017 року, о 15 год. 30 хв. від кінотеатру "Дружба" в смт Новгородка розпочнеться скорботна хода по вулиці Центральній до пам'ятного знаку жертвам голодомору, де відбудеться мітинг-реквієм "Голод 33-го – біль душі і пам’ять". О 16.00 год. всі присутні вшанують пам’ять жертв голодомору загальнонаціональною хвилиною мовчання, запаленням свічок скорботи та покладанням колосків з квітами до пам'ятного знаку жертвам голодомору.

           Запрошую жителів територіальної громади приєднатися до даних заходів.

« повернутися до списку новин