Новгородківська районна рада
Новгородківський район, Кіровоградська область

На з’їзді Української асоціації районних та обласних рад

Переглядів: 239

17 лютого в м. Києві відбувся з’їзд асоціації районних та обласних рад. Порядок денний з’їзду включав, як організаційні, так і інші нагальні питання діяльності Асоціації. Депутати з’їзду заслухали звіти про результати роботи Асоціації, її фінансово - господарську діяльність, внесли ряд змін і доповнень до Статуту, складу Правління та Президії Асоціації, обрали її віце – президентів.

Представники Кіровоградщини взяли активну участь в обговоренні питань порядку денного, висловили свої, не завжди підтримувані більшістю делегатів, пропозиції. Зокрема було озвучено думку щодо можливості створення, вже в найближчий час, виконавчих органів при обласній та районних радах для виконання тих, передбачених законом, повноважень, які на сьогодні делеговані державним адміністраціям, а на заміну останнім утворити префектури, що дасть можливість пришвидшити реформу децентралізації влади в Україні і не поставить її в залежність від складних, болісних процесів об’єднання громад.  Частина делегатів від області не підтримала і ту норму Статуту, якою пропонувалось запровадити таємне голосування. Серед них був і голова Новгородківської районної ради Олександр Горбенко. Нажаль більшість делегатів з’їзду проголосували за введення такої норми. 

Присутні на засіданні мали можливість вислухати та задати запитання представникам органів державної виконавчої влади: віце – прем’єр Міністру – Міністру регіонального розвитку будівництва та ЖКГ України Геннадію Зубку, першому заступнику зазначеного міністерства В’ячеславу Негоді, заступнику Міністра охорони здоров’я та іншим урядовцям. 

« повернутися до списку новин