Новгородківська районна рада

Визначення дати заснування Новгородки

Переглядів: 410

      3 вересня 2018 року в залі засідань Новгородківської селищної ради відбувся круглий стіл щодо встановлення року заснування селища Новгородка. В обговоренні даного питання  взяли участь селищний голова Олександр Сириця,  заступник голови районної ради Віктор Криворучко, перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Краснюк, упорядник альманаху «Інгульський степ» Владислав Сердюк,  історик та краєзнавець Сергій Черкас, завідувач сектором культури, туризму та культурної спадщини районної державної адміністрації Лілія Бойко, працівники музею історії району та районної бібліотеки, громадськість селища.

         Владислав Сердюк, посилаючись на архівні дані, проінформував, що перша документальна згадка про Куцівку (теперішню Новгородку) вказана у наказі кошового Петра Калнишевського від 1768 року. Тому, за його твердженнями, Новгородці має бути цьогоріч 250 років. Владислав  вказав і на багато історичних даних про засновника Куцівки полковника Афанасія Куцого,  про першу Свято-Троїцьку  церкву в Куцівці, яка існувала ще за часів козацтва і була побудована у 1768-1769 роках, про військове поселення Новгородського кирасирського полку та про відомих уродженців Новгородки.

         Владислав Сердюк пообіцяв надіслати свої дослідження в редакцію районної газети. Також селищною радою буде направлено подання в центральний архів про надання копії даного першоджерела.« повернутися до списку новин