Новгородківська районна рада
Новгородківський район, Кіровоградська область

День Соборності України

Переглядів: 257

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: було урочисто проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Ті історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності.

З нагоди Дня Соборності України 20 січня 2017 року голова районної ради Олександр Горбенко, голова районної державної адміністрації Андрій Кочерга, селищний голова Олександр Сириця, громадськість селища поклали квіти до пам’ятних знаків воїнів- учасників АТО, воїнів-афганців  та до Меморіалу слави.

Цього ж дня в районній бібліотеці для дорослих відбулася година державності «Соборність рідної землі, основа нації й народу».

« повернутися до списку новин