Новгородківська районна рада
Новгородківський район, Кіровоградська область

Повний текст звіту голови Новгородківської районної ради за 2017 рік на сесії районної ради

Переглядів: 441

    Відповідно до наданих повноважень за звітний період мною скликано 8 сесій районної ради, з яких одна пройшла у два засідання. Інформація про час і місце проведення сесій ради, про питання, які передбачалось винести на їх розгляд, доводилася до відома депутатів та населення шляхом публікації оголошень в газеті «Новгородківські вісті» та розміщення на сайті районної ради, персонального повідомлення через мобільні телефони депутатів.

        

    У звітному періоді було забезпечено підготовку та розгляд на пленарних засіданнях 91 питання, з яких мною вносилось 46. Зокрема, це питання, що стосувались:

- організації діяльності ради – 7 рішень,

- поліпшення управління та утримання об’єктів спільної власності, їх реорганізації – 19 рішень,

- розгляду заяв від фізичних та юридичних осіб щодо затвердження технічних документацій по нормативній грошовій оцінці земельних ділянок – 7 рішень,

- з інших питань – 13 рішень.

    Ключовими з них для роботи районної ради є:

- рішення сесії ”Про управління об'єктами спільної власності територіальних громад  сіл, селища району”, яким затверджено Порядок управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селища району, оновлено Порядок призначення та звільнення керівників установ і організацій спільної власності району,

- рішення про затвердження в новій редакції Порядку проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад.

    Прийняті рішення доводились до їх виконавців, встановлювався контроль за їх виконанням. Розпорядженням голови районної ради від 01 лютого 2018 року затверджено перелік рішень сесій районної ради, які підлягають зняттю з контролю як такі, що виконані та в зв’язку із закінченням терміну дії.

     На разі на контролі перебуває 33 районні програми, що діятимуть протягом 2018 року та 3 рішення сесії про списання основних засобів, проміжну інформацію щодо стану виконання яких надано виконавцями на моє ім’я.

       Постійно контролювалося виконання плану роботи районної ради на 2017 рік, яким передбачалось до розгляду 21 питання, 19 – розглянуто. Не розглянуто в ІІ кварталі питання «Про стан виконання районної програми розвитку та забезпечення безпеки дорожнього руху  на 2013 - 2017 роки» (виконавці програми не подали матеріали) та з IV перенесено на І квартал 2018 року звіт голови районної ради.

        Всі прийняті рішення розміщено на офіційному сайті районної ради з дотриманням терміну їх оприлюднення.

       Звичайно, прийняття рішень радою це колективний процес, який передбачає як їх ініціювання, так і розгляд на засіданнях постійних комісій та безпосередньо на пленарних засіданнях ради. І я хочу щиро подякувати всім депутатам ради, які підтримали мої та вносили свої доповнення до запропонованих проектів рішень.

      Депутатам, які зверталися за допомогою у здійсненні ними своїх депутатських повноважень за моїм дорученням апаратом ради надавалась необхідна інформація, здійснювалась юридична підтримка. За пропозицією депутатів бюджетної комісії організовано попередній розгляд всіх бюджетних запитів, що надходять від установ. На офіційному сайті районної ради започатковано та наповнюється розділ «Районні заходи», що дає можливість депутатам ради теж брати участь в них.

    В звітному періоді мною координувалась діяльність постійних комісій ради: з 23 проведених засідань я був присутній на 13, головував на всіх 7 спільних засіданнях, був ініціатором проведення 3 засідань бюджетної комісії. За моїм дорученням створена комісія, яка вивчає питання доцільності будівництва модульних котелень для опалення об’єктів соціальної сфери. За рекомендаціями комісії по оренді приймались розпорядчі документи щодо укладання договорів оренди комунального майна балансоутримувачами спільного майна (12 приміщень) та самою районною радою як балансоутримувачем (9 приміщень), продовжувалась робота по підвищенню розміру орендної плати. В порівнянні з 2016 роком орендна плата по районній раді зросла на 12% і склала 44,6 тис. грн. Як і в попередні роки, вона спрямовувалась на роботи по ремонту і утримання адміністративного приміщення районної ради. Зокрема, за ці кошти проведено частковий ремонт даху, придбано і встановлено 3 енергозберігаючі вікна, виконано ряд інших робіт. Всього за рік на дані цілі використано 37,1 тис грн.

      В 2017 році Новгородківською районною радою було замовлено і оплачено 2 проектно-кошторисні документації: на ремонт даху приміщення районної ради в сумі 43,6 тис. грн. та на проведення технічного переоснащення системи вузлів обліку газу в топковій. Обсяг виконаних будівельних робіт по топковій склав 23,1тис. грн.

      З метою забезпечення гласності в роботі ради продовжено практику запрошення на пленарні засідання керівників районних служб, підприємств, установ, організацій району, органів місцевого самоврядування та державної виконавчої влади, представників засобів масової інформації та громадськості. Щодо можливості їх присутності завжди мав підтримку депутатського корпусу ради.

     В минулому році напрацьовано, і сьогодні на розгляд депутатів запропоновано зміни до Регламенту районної ради в частині забезпечення доступу громадян на пленарні засідання ради та порядок подання і розгляду електронних петицій, як одного із способів реалізації прав громадян на звернення.

       Протягом 2017 року на моє ім’я надійшло 17 письмових запитів щодо доступу до публічної інформації, з них 15 - від громадських організацій, 1 - від товариств з обмеженою відповідальністю та 1 – від фізичної особи. Запити розглянуто своєчасно без продовження строків розгляду, відповіді надано письмово та безкоштовно. Запитувачі не оскаржували дії чи бездіяльність районної ради, що порушували б законні права та інтереси запитувачів.

     Відповідно до Закону України “Про звернення громадян” та моїх повноважень проводився особистий прийом громадян, в тому числі шляхом виїзних прийомів в селах району. Протягом 2017 року зареєстровано 20 звернень. У зверненнях порушувались питання комунального господарства – 6, соціального захисту -3, земельних відносин -3 та інші. 7 питань вирішено позитивно, на інші дано роз’яснення.

      Зокрема, позитивно вирішено звернення щодо ремонту Кіровоградським ДЕД аварійної ділянки тротуару на мосту через річку Кам’янку, надання фінансової допомоги у встановленні пам’ятника загиблому учаснику АТО, нашому земляку Василю Новаку та нагородження учасника АТО, жителя с. Тарасівки Олександра Хоменка. Крім цього, на звернення громадян відповідними фахівцями дано роз’яснення через районну газету щодо можливості придбання за пільговими цінами медикаментів в аптечній мережі та з питань запровадження в 2018 році нових вимог до молочної продукції, яка закуповується у населення.

      В звітному періоді мною здійснювалось керівництво апаратом ради. За 2017 рік видано 162 розпорядження, з них: 24 - спільних розпоряджень голови районної ради та голови районної державної адміністрації, 23 - з основної діяльності, інші 115 - з особового складу та адміністративно-господарських питань.

   В цілому виконавчим апаратом зареєстровано 713 вхідних документів, вжито заходи щодо їх своєчасного виконання, підготовлено та відправлено 507 відповідей та інформацій.

    З метою вдосконалення роботи апарату районної ради проведено атестацію його працівників, розроблено та впроваджено нову інструкцію з діловодства. Змін у структурі та чисельності виконавчого апарату районної ради не відбулося. Фінансування його діяльності здійснювалось в межах запланованих видатків – 1593,7 тис. грн., 78% з яких спрямовано на заробітну плату з нарахуваннями (1,233 млн. грн.)

    Одним із головних напрямків своєї роботи на посаді голови ради вважав і вважаю об’єднання зусиль органів місцевого самоврядування та органів державної виконавчої влади для вирішення спільних проблем громад району. На сьогодні є тісний контакт і порозуміння з керівництвом районної державної адміністрації, селищним та сільськими головами в питаннях додаткового залучення коштів місцевих бюджетів на утримання та ремонт закладів соціальної сфери районного значення, доріг, реалізацію проектів, що фінансуються за рахунок субвенцій державного бюджету. Значну допомогу, підтримку в реалізації останніх проектів надає Народний депутат України Олесь Довгий.

       Представляючи районну раду я, як голова ради, в звітному періоді брав участь в загальнорайонних, обласних та місцевих заходах, в засіданнях колегіальних органів обласної ради та адміністрації, з’їзді Асоціації районних рад, співпрацював з громадськими організаціями району, такими, як районні організації ветеранів та учасників АТО,  спілка «Союз-Чорнобиль». Відновлено роботу Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради як органу, який має консолідувати діяльність органів місцевого самоврядування району в питаннях напрацювання місцевих стратегій розвитку, вирішення спільних проблем територій

    Спільними нашими завданнями було і, на жаль, через продовження війни на сході країни, залишається надання матеріальної підтримки Збройним силам України та нашим землякам – учасникам АТО. В минулому році організовувався збір  продуктів харчування для відправки в зону АТО та підшефній частині. Хочу подякувати селищному та сільським головам, депутатському корпусу ради за активність в цьому питанні, а також за співпрацю, розуміння та підтримку в інших питаннях, які мені доводилось вирішувати.

      Головними напрямками роботи, на  яких планую зосередитись в наступному звітному періоді є:

  • проведення реформування районного центру первинної медико-санітарної допомоги та районної газети,
  • напрацювання механізму надання фінансової підтримки громадським організаціям,
  • вдосконалення роботи комунального підприємства районної ради та передача йому невластивих для районної ради функцій щодо управління та утримання майна, балансоутримувачем яких є районна рада,
  • створення умов для здійснення депутатами своїх повноважень, зокрема, в частині роботи з документами ради та здійснення особистого прийому - облаштування «Кімнати депутата».

« повернутися до списку новин