Новгородківська районна рада
Новгородківський район, Кіровоградська область

Про символіку Новгородківського району

Переглядів: 426

В лютому 2018 року у художньо-меморіальному музеї імені О. Осмьоркіна міста Кропивницький відбувалася виставка виробів геральдики, на якій було презентовано дві збірки робіт для обрання лауреата на Премію імені Якова Паученка. Одна з них – символіка Новгородківського району і селища Новгородки, автором яких є Катерина Мигуль.  

Лауреатом премії 2017 року у номінації «Геральдика та вексикологія» К. Мигуль, на жаль, не стала, але роботу відзначено за вдале змістовне та художнє вирішення символів Новгородківського району.

Доречно нагадати, що рішенням сесії Новгородківської районної ради від 7  березня  2002  року №203 «Про символіку Новгородківського району» затверджено герб і прапор Новгородківського району, їх описи та пояснення символіки.

Зокрема, палаш у піхвах символізує мирний стан, але разом з тим, й потенціальну можливість дати відсіч будь-яким зазіханням на спокійні життя і працю.

Галузки тернику - символ недоторканості, представляють чудову заповідну місцину Новгородківського району - урочище Терник, перевиті вони синьою стрічкою із золотим девізом ЛЮБИТИ. ЖИТИ. ТВОРИТИ.

Пшеничне колосся символізує родючість новгородківської землі, а кількість колосків відповідає кількості територіальних громад району.

Композиція та барви прапора тотожні діленню та колористиці герба.

Рішенням сесії районної ради від 18 квітня 2002 року №19 затверджено порядок використання символіки Новгородківського району, яким, зокрема, передбачено, що герб і прапор Новгородківського району є офіційними територіальними  символами, їх зображення використовується з метою популяризації історичної спадщини району, виховання місцевого патріотизму,  створення відповідного іміджу при налагодженні ділових та культурних зв’язків, реклами місцевих виробників та продукції, яка випускається в районі.

Використання герба та прапора району здійснюється за умови погодження районною радою та отримання дозволу, який видається уповноваженим органом. Дозвіл (або письмово оформлена відмова з зазначенням її причин) видається протягом одного місяця з моменту подання заяви. В ньому визначається комерційна або некомерційна мета використання зображення герба та прапора. У разі встановлення мети як комерційної, заявник зобов’язується сплачувати збір на використання місцевої символіки у розмірі, визначеному місцевою радою за місцем юридичної адреси. Заявник зобов’язується дотримуватись встановлених документацією пропорцій, кольорів, інших умов, невиконання яких може негативно позначитися на якості відтворення місцевої символіки.

За недотримання встановлених дозволом умов, а також за використання місцевої символіки без отримання дозволу, порушники (юридичні та фізичні особи) несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

« повернутися до списку новин