Новгородківська районна рада
Новгородківський район, Кіровоградська область

Мітинг-реквієм до Дня Перемоги

Переглядів: 222

9 травня ветерани Другої світової війни, керівництво району і селища та жителі Новгородки зібрались біля Меморіалу Слави, де відбувся мітинг-реквієм "У слові й пісні ожива безсмертна слава Перемоги".

До ветеранів Другої світової війни та присутніх з вітальними словами звернулись голова районної ради Олександр Горбенко, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Краснюк, селищний голова Олександр Сириця, помічник народного депутата України Олеся Довгого Ніна Грязнова, заступник комісара Новгородківського військового комісаріату Олександр Задорожний, голова громадської організації "Новгородківське об'єднання ветеранів учасників АТО та бойових дій" Юрій Матвієнко, представники районного дитячого парламенту Євгеній Шпак та Єнакі Віталій.

У своєму виступі голова районної ради Олександр Горбенко, зокрема зазначив, що травень 1945 року навічно ввійшов у світову історію як період закінчення в Європі найбільшої за всі часи існування людства трагедії – другої світової війни, яка забрала життя багатьох десятків мільйонів людей, нанесла непоправних втрат людській цивілізації та культурі, назавжди змінила життя більшої половини людства, залишивши в ньому свій кривавий слід – слід неймовірних страждань та  зламаних доль. Війна залишається в пам’яті, кожного разу нагадуючи  про себе тисячами обелісків і братських могил, музейними експонатами і кінофільмами,  архівними документами і речовими доказами, небезпечними знахідками, які до цього часу таїть в собі наша земля. Є і інша сторона тих подій – світла і життєстверджуюча за своїм наповненням:  це радість перемоги і небувалого піднесення, відчуття єдності різних за своєю національністю, місцем проживання та вірою людей, які боролися на всіх фронтах з єдиним ворогом – фашизмом.  Саме ця єдність, проявлена  в роки війни, стала запорукою перемоги, підтвердила безальтернативність принципів  взаємопідтримки різних країн і народів в тяжкі часи. Є в тій спільній перемозі і велика заслуга українців, наших земляків, тих хто повернувся з війни і тих хто залишився на ній вічно.  Згадаймо ж їх і вклонімося їм за подвиг, пам’ятаймо про нього і це буде найцінніший  меморіал на їх честь.

Виступаючі побажали ветеранам міцного здоров'я та довголіття, віри та оптимізму, впевненості, бадьорості духу та благополуччя.

Гості та жителі селища в цей день мали змогу переглянути виставку "Вклоняємось великим тим рокам", здійснити екскурсію в музей історії району, ознайомитись з виставкою "Новгородківщина в роки Другої світової війни" та посмакувати фронтовим кулішем, яким частували присутніх працівники селищної ради.

Концертну програму "Пісні великої Перемоги" подарували всім присутнім аматори та працівники районного будинку культури.

« повернутися до списку новин