Новгородківська районна рада
Новгородківський район, Кіровоградська область

Навчалися приймати рішення у громадах

Переглядів: 298

13 вересня 2017 року заступник голови районної ради Віктор Криворучко взяв участь у інформаційній зустрічі на тему «Участь суспільства в прийнятті рішень у громадах» в рамках проекту, який реалізується  польсько-канадською Програмою підтримки демократії. В заході взяли участь: Наталія Ключник – виконавчий директор Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація сільських, селищних рад та об’єднаних громад»,  Лідія Євтушенко – представник Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Аліна Пузакова і Євген Перевезенцев – представники фундації польсько-української співпраці ПАУСІ, Артур Гроссман –  представник Фонду міжнародної солідарності.

Відкрила зустріч Ніна Завірюха - голова Соколівської об’єднаної територіальної громади, на базі якої проводилася зустріч.

В ході семінару представник Мінрегіону Лідія Євтушенко познайомила присутніх з ходом децентралізації в Україні, її перевагами та кращими практиками об’єднаних громад. Спікер зустрічі розповіла про нову якість освіти, про опорні школи, навела фотоприклади вже діючих опорних шкіл об’єднаних громад, які вразили присутніх дизайном, креативністю, кольоровим оздобленням. За її словами, обов’язковою буде реалізація медичної реформи. Перш за все необхідно в селах побудувати або відремонтувати існуючі ФПи, які будуть оснащуватись сучасним обладнанням,  забезпечити їх спеціальним транспортом для доставки хворих до профільної лікарні, забезпечити житлом медпрацівників. Взагалі нова концепція медицини – це на 80 відсотків профілактика захворювань, збереження здоров’я населення. В сфері  соціальних послуг основний напрямок діяльності - діти-сироти, діти, які не мають належного батьківського догляду, пропонується утворювати будинки сімейного типу, залучати бездітні сім’ї до виховання. Потреби громадян в отриманні правових документів планується задовольняти високим рівнем обслуговування через Центри надання адмінпослуг.

На зустрічі були представники органів місцевого самоврядування та громадських організацій з усієї області. Зустріч була  змістовною. Було проведено тематичний семінар «Без мешканців не вдасться: запрошення до діалогу» та  практичний семінар «Підготовка проектів з місцевого розвитку».

« повернутися до списку новин